| Type | Brake Pad Set, disc brake |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 70 mm |
| Width | 175 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Thickness | 20 mm |
| Additional Information 2 | with brake caliper screws, with anti-squeak plate |
| Brake System | TRW |
| Wear Warning Contact | incl. wear warning contact |
| WVA Number | 24738, 25217 |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Warning Contact Length | 200 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Extra Description | XTRA LINE |
Brembo P85144X Brake Pads Set
Brembo P85144X Brake Pads Set
€94.70 inc. VAT
OE
OE Numbers
3Q0698151B5Q0698151AG5Q0698151AJ5Q0698151K8V0698151CJZW698151ATJZW698302DG
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Saloon (8VS, 8VM) (05.2013 - 08.2021) | S3 2.0 quattro (221 kW / 300 hp) |

