| Type | Brake Pad Set, disc brake |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 67 mm |
| Width | 155 mm |
| Additional Information | without accessories |
| Thickness | 17 mm |
| Additional Information 2 | with piston clip, with anti-squeak plate |
| Wear Warning Contact | excl. wear warning contact |
| WVA Number | 26677, 26678 |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Extra Description | PRIME LINE |
Brembo P85199 Brake Pads Set
€109.96 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
26396945R36981515WA698151AJ5WA698151G5WA698151L5WA698151N5WA698151TVWN3CA2D390HA
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Saloon (8YS) (03.2020 - ...) | 30 TDI (85 kW / 116 hp) |

