| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 95 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 33 mm |
| Material | Steel |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Delphi TC1325 Anti Roll Bar Link
€24.35 inc. VAT
Free shipping for orders over €100 in Ireland
- 14 days easy returns
- Order yours before 2.30pm for same day dispatch
OE
OE Numbers
1K0 505 465AA1K0 505 465J1K0 505 465K1K0505465C1K0505465R
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

