| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 480 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 370 mm |
| Material | Cast Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4363 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC4364 Wishbone / Suspension Arm
Delphi TC4363 Wishbone / Suspension Arm
€135.46 inc. VAT
NAPA NST2637 Wishbone / Suspension Arm
€31.00 inc. VAT
Delphi TC4364 Wishbone / Suspension Arm
€135.46 inc. VAT
OE
OE Numbers
1K0 407 151AC1K0 407 151M1K0 407 151R1K0 407 151T1K0 417 151AK1K0407151AD1K0407151AK1K0407151BF1K0407151MB
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

