| Type | Hydraulic Filter, automatic transmission |
|---|---|
| Height | 136.8 mm |
| Diameter | 53.5 mm |
| Additional Information | with gasket/seal |
| Filter type | Filter Insert |
| Transmission Type | DQ380, DQ400E, DQ500 |
| Inner diameter 2 | 28 mm |
| Seal Diameter | 70.15 mm |
| Packaging height | 8.20 cm |
| Packaging length | 14.2 cm |
| Packaging width | 7.00 cm |
| Function | Hydraulic Filter, automatic transmission |
| Net Weight | 92 g |
OE
OE Numbers
0BH325183A0BH325183B0BH325183C0BH325183DN91084501
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Saloon (8VS, 8VM) (05.2013 - 08.2021) | 1.2 TFSI (77 kW / 105 hp) |

