| Type | Oil Filter |
|---|---|
| Height | 101.0 mm |
| Diameter | 65.0 mm |
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Filter type | Filter Insert |
| Inner diameter 2 | 22 mm |
| Packaging height | 10.50 cm |
| Packaging length | 7.0 cm |
| Packaging width | 7.00 cm |
| Function | Oil Filter |
| Inner diameter 3 | 22.0 mm |
| Extra Info | ECO FILTER |
| Net Weight | 61 g |
Mahle OX388D Oil Filter
Mahle OX388D Oil Filter
€7.38 inc. VAT
OE
OE Numbers
03L11546603L115562
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

