| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 34 mm |
| Outer diameter | 288 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C 01275/31725 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
NAPA NBD5742 2x Brake Discs Pair Vented
NAPA NFK1086 Brake Pad Fitting Kit
€13.26 inc. VAT
Brembo 08.B413.21 2x Brake Discs Pair Solid
€98.52 inc. VAT
NAPA NBD5742 2x Brake Discs Pair Vented
€71.16 inc. VAT
OE
OE Numbers
1J0615301C1J0615301K1J0615301R1J0615301S6R0615301A6R0615301D
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (136 kW / 185 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

