| Type | Brake Caliper |
|---|---|
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Disc Type | solid |
| Brake System | ATE |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Mounting bores distance | 144 mm |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| for brake disc diameter | 272 mm |
| Part number of recommended accessories | BBS4, BSC1 |
| Function | Brake Caliper |
| Piston diameter 1 | 38 mm |
NAPA NCA2005 Brake Caliper
NAPA NCA2005 Brake Caliper
€123.77 inc. VAT
OE
OE Numbers
5WA6154235WA615423QC85WA615423SL7
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Saloon (8YS) (03.2020 - ...) | 30 TDI (85 kW / 116 hp) |

