| Type | Fuel filter |
|---|---|
| Height | 163 mm |
| Outer diameter | 56 mm |
| Filter type | In-Line Filter |
| Inlet Diameter | 8 mm |
| Outlet Diameter | 8 mm |
| Function | Fuel filter |
| EU Product Safety Regulation (GPSR) | IEC 60417-6183 mechanical expertise required |
NAPA NFF2014 Fuel Filter
NAPA NFF2014 Fuel Filter
€7.19 inc. VAT
OE
OE Numbers
1567 891567-88173315PA0C1X43-9155-A1X439155AA2123-1117-0102123-1117-010-002123-1117010-0221230-1117-010-0021230-1117-010-02251213532512178525160729251613332516443525164444253133592532027746403932464039334644123646474249465230876081182260811904608127386X0-201-511B6X02015116XO201511B717361008085688176458185088185098185108185148185689016915090353562C2S20906C2S2768C2S40500C2S43206C2S45278GF633
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |

