| Type | Glow Plug |
|---|---|
| Other Part Number | Y-607AS |
| Thread Size | M10 x 1,0 |
| Voltage | 5.0 V |
| Spanner Size | 10 mm |
| Overall Length | 97.0 mm |
| Port / Connector type | PIN |
| Fitting Depth | 30.0 mm |
| Resistance | 0.4 Ohm |
| Current Strength | 10.0 A |
| Glow Plug Type | Metal glow plug |
| Function | Glow Plug |
NGK 9776 Glow Plugs Set 4x
NGK 9776 Glow Plugs Set 4x
€60.15 inc. VAT
OE
OE Numbers
N 105 916 02N 105 916 03
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |

