| Type | Oil Cooler, engine oil |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Cooling Type | Water-cooled |
| Function | Oil Cooler, engine oil |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 210 mm |
| Core Width | 115 mm |
| Core Depth | 125 mm |
NRF 31172 Oil Cooler
OE
OE Numbers
06D117021C
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |

