| Type | Oil Cooler, engine oil |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Cooling Type | Water-cooled |
| Function | Oil Cooler, engine oil |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 65 mm |
| Core Width | 110 mm |
| Core Depth | 70 mm |
NRF 31173 Oil Cooler
NRF 31173 Oil Cooler
€66.51 inc. VAT
OE
OE Numbers
06J117021D06J117021J06J117021P06J117021Q
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

