| Type | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Material | Aluminium |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Extra Description | EASY FIT |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 648 mm |
| Core Width | 388 mm |
| Core Depth | 26 mm |
NRF 53406 Radiator
NRF 53406 Radiator
€89.78 inc. VAT
OE
OE Numbers
1K0121251AT1K0121251DN1K0121253AA1K0121253AB1K0121253AP1K0121253BB1K0121253H5K0121251F5K0121253D5K0121253H
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |

