| Type | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Version | Alternative |
| for OE number | 1K0121251AB |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Extra Description | Economy Class |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 433 mm |
| Core Depth | 32 mm |
NRF 53425A Radiator
NRF 53425A Radiator
€79.60 inc. VAT
OE
OE Numbers
1K0121251AB1K0121251BK1K0121251DD1K0121251DM1K0121251EH1K0121251N3C0121251AR3C0121253AL3C0121253AR3C0121253K3C0121253Q
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

