| Type | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Version | Alternative |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Extra Description | Economy Class |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 416 mm |
| Core Depth | 34 mm |
NRF 53813A Radiator
NRF 53813A Radiator
€113.19 inc. VAT
OE
OE Numbers
1K0121251AK1K0121251AM3C0121253S
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |

