| Type | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Material | Aluminium |
| Version | Alternative |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Extra Description | Economy Class |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 453 mm |
| Core Depth | 34 mm |
NRF 58437A Radiator
€117.95 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
5Q0121251EP5Q0121251ET5Q0121251FN5Q0121251GN
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.8 TFSI (132 kW / 180 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.8 TFSI (132 kW / 180 hp) |
| AUDI | A3 Saloon (8VS, 8VM) (05.2013 - 08.2021) | 1.8 TFSI (132 kW / 180 hp) |

