| Voltage | 12 V |
|---|---|
| Bulb Type | WY5W |
| Rated Power | 5 W |
| Quantity | 10 |
| Packing Type | Carton |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Base design light bulb | W2.1×9.5d |
| Replaces | 2827 |
Osram 2827NA Wy5w 501a 12v 5w Amber Trade Pk
€36.48 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

