| Other Part Number | PY21W |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | PY21W |
| Rated Power | 21 W |
| Quantity | 10 |
| Packing Type | Carton |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Base design light bulb | BAU15s |
Osram 7507 (U10)12v 21w Bau15s Amber Trade Pk
€36.48 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.6 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.6 TDI (81 kW / 110 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.8 TFSI (132 kW / 180 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 2.0 TDI (105 kW / 143 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 2.0 TDI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Saloon (8YS) (03.2020 - ...) | 30 TDI (85 kW / 116 hp) |

