| Placement on Vehicle | Rear |
|---|---|
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | RY10W |
| Rated Power | 10 W |
| Packing Type | Box |
| Bulb Colour | amber |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Base design light bulb | BAU15s |
Ring Automotive R589 12v 10w Bau15s Flashr (Am) Trade Pk
€37.56 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.8 TFSI (132 kW / 180 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 2.0 TDI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8V1, 8VK) (04.2012 - 10.2020) | 1.6 TDI (81 kW / 110 hp) |
| AUDI | A3 Saloon (8VS, 8VM) (05.2013 - 08.2021) | S3 2.0 quattro (221 kW / 300 hp) |

