| Voltage | 12 V |
|---|---|
| Bulb Type | P21W |
| Rated Power | 21 W |
| Packing Type | Blister Pack |
| Function | Bulb, reverse light |
| Extra Description | Blister – Twin |
| Title | Standard Bulbs – 12v 21w SCC BA15s – Brake/Indicator/Reverse/Rear Fog – Pack Of 2 |
| Base design light bulb | BA15s |
Ring Automotive RW382 12v 21w Scc Ba15s Brake/Ind (X2)
€3.60 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (100 kW / 136 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |

