| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Height | 48 mm |
| Outer diameter | 310 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes | 5 |
| Inspection Tag | 90R-02C 01275/31717 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
NAPA NBD5037 2x Brake Discs Pair Vented
NAPA NBD5037 2x Brake Discs Pair Vented
€140.60 inc. VAT
OE
OE Numbers
1K0615601N3QF615601A5Q0615601E5QM615601A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Saloon (8VS, 8VM) (05.2013 - 08.2021) | S3 2.0 quattro (221 kW / 300 hp) |

