| Type | Oil Cooler, automatic transmission |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Number of Ribs | 9 |
| Cooling Type | Water-cooled |
| Function | Oil Cooler, automatic transmission |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 64 mm |
| Core Width | 98 mm |
| Core Depth | 98 mm |
NRF 31214 Oil Cooler
€51.46 inc. VAT
Out of stock
OE
OE Numbers
09G409061
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Hatchback (8P1) (05.2003 - 08.2012) | 2.0 FSI (110 kW / 150 hp) |

